Izom

Achilles-ín, a sebezhető testrészünk

Az Achilles-ín, ha halálos végzetet nem is rejt számunkra, azonban sérülékenysége, érzékenysége miatt igen nagy fájdalmakat képes okozni, amely többnyire gyulladásból fakad.

Hátfájást okozhat a D-vitamin hiánya

A férfiakra talán a leginkább jellemző fájdalom a hát és derék, valamint a lábak fájdalma. Ezeket a legtöbb esetben a korhoz, vagy a nagy fizikai terheléshez párosítjuk, de sok esetben a fájdalom mögött tápanyaghiány is meghúzódhat. A D-vitamin ugyanis ebbe is erősen beleszól.

Tornagyakorlatok kattogó állkapocs ellen

A fej-nyak területén elhelyezkedő izmok, rágóízületek megbetegedései a leggyakoribb mozgásszervi megbetegedések közé tartoznak. Főbb tünetei a rágóizmok és az állkapocs ízületek fájdalma, a korlátozott szájnyitás, vagy akár a rágóízület recsegő, kattogó hangja.

A nyugtalan láb szindróma okai

A láb lefekvés utáni, feszülő érzését gyakran csak mozgással tudjuk enyhíteni, ez azonban alvászavarhoz is vezethet. Mi okozza a nyugtalan láb szindrómát?

A befagyott váll szindróma

A merev, beszűkült mozgású, fájdalmas váll, vagyis a befagyott váll szindróma a középkorúak és főként a nők gyakori panasza, amelyen dr. Arnold Dénes Arnold MSc fájdalomspecialista, a neurálterápia - és a HKO / TCM szakorvosa szerint megfelelő kezelésekkel hatékonyan lehet segíteni.

Felfedezték, miért nehéz újrakezdeni a testmozgást

A Leeds Egyetem kutatói a Journal of Clinical Investigation folyóiratban közölt cikkükben számoltak be arról, hogy valószínűleg megtalálták a választ arra a kérdésre, miért lesz annál nehezebb újra mozogni, minél kevesebb testgyakorlást végzünk.

Mikor szükséges a térdreflex vizsgálata?

A térdreflex kiválthatóságának vizsgálata a neurológiai rutinvizsgálat fontos része: jelezheti az idegpályák épségét, illetve utalhat az idegrendszer valamely károsodására is.

A trigger pontok a mozgást is akadályozzák

Gyakori panasz, hogy a túlerőltetett, fáradt, feszes izmokban kis, fájdalmas csomók, ún. trigger-pontok jelennek meg, amelyekből a fájdalom távolabbi területekre is kisugározhat. Miért alakulnak ki, és hogyan enyhíthetők ezek a kellemetlenségek?

A megfelelő mennyiségű sport kialakítása

A sport fontos része az életünknek, ám a mértékéről érdemes szakemberrel egyeztetni. Hogy mikor és mennyit érdemes mozogni profi és amatőr szinten, arról dr. Erdélyi Gábor főorvost, ortopédsebészt, traumatológus szakorvost, a magyar férfi kézilabda-válogatott vezetőorvosát kérdeztük.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!