Diagnosztika

Az évszakváltások hatása szervezetünkre

A tavaszi és az őszi évszakváltás mindig váltást jelent az egészségünkben is. Megváltoznak az időjárási körülmények (hőmérséklet, napsugárzás, páratartalom, nappalok hossza), változik a napi tevékenységünk (nyaralás, illetve munka), változik a minket körülvevő közeg (szabad levegő, illetve zárt helyiség), a gyermekek ősztől óvodai vagy iskolai közösségbe járnak, az étkezésünk is változik (friss, illetve főként tartósított élelmiszerek).

Mit kell tudni a sav-bázis egyensúlyról?

Acidózisnak (savasodás) nevezik, ha a vér pH-értéke 7,35 alá csökken, és alkalózisnak (lúgosodás), ha az érték 7,45 fölé emelkedik. A szervezet mindkét esetben válaszreakciókat indít el, melyek a pH-egyensúly visszaállítását, normalizálódását célozzák.

Digitális forradalom a patológiában

A Semmelweis Egyetem kutatójának korszakalkotó találmányát a világ közel félezer pontján használják. A nagy felbontású, nagy sebességű szkenner népszerűsége folyamatosan nő, modernizálva a százéves múltra visszatekintő mikroszkópos és üveg tárgylemezes elemzési gyakorlatot.

Mi az a terheléses EKG-vizsgálat?

A szív elektromos működését leképező eljárás (EKG) már több mint 100 éves. A fizikális vizsgálatokon (kopogtatás, hallgatózás) túl már régóta ez a leggyakrabban végzett, korlátlan számban ismételhető, a szív vizsgálatát célzó eljárás.

Életmentő buborékok

John Castle, a GE Global Research ultrahangkutatója olyan mikrobuborékokat fejleszt, amelyek élesebbé teszik az egyébként szemcsés ultrahangfelvételeket. Az aprócska, gázzal töltött, vörösvérsejt-méretű gömböcskék segítségével a mentősök a beteget már a helyszínen diagnosztizálni tudják, ami egyes esetekben akár életet is menthet.

Szoptatással a cukorbetegség ellen

Míg a 2-es típusú diabétesz kialakulásáért egyértelműen felelőssé tehető a nem megfelelő életmód miatt jelentkező metabolikus szindróma, a betegek tizedét érintő 1-es változat oka egyelőre ismeretlen. A Semmelweis Egyetem orvosai közös tanulmányukban több szemszögből világítják meg a problémát.

Mutasd a szemed, megmondom, ki vagy

Napjainkban az alternatív gyógyászati és vizsgálati eljárások reneszánszát éljük. A legtöbb efféle – a hagyományos orvoslástól eltérő – módszer amolyan megtűrt mostohagyerekként létezik a hagyományos eljárások mellett, az érdeklődés mégis óriási irántuk. Az íriszdiagnosztikáról dr. Horti Ilona homeopátiás orvossal beszélgettünk.

Világhírű cukorbetegek

Elvis Presley, Hemingway, Halle Berry, Sharon Stone és VIII. Henrik: a világ leghíresebb emberei közül is sokan küzdöttek, küzdenek a cukorbetegséggel. Egy biztos: a mozgás és a helyes táplálkozás csodákat tehet mindannyiunkkal a cukorbetegség elkerülésében, kezelésében.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!