Szájápolás

Miről árulkodik a nyelvünk?

Ahhoz képest, milyen magas a nyelv daganatos megbetegedéseinek aránya, a legtöbben meglehetősen keveset foglalkoznak e szervünkkel, pedig állapotát rendszeresen figyelni kellene, és mindennapos tisztítása is elengedhetetlen.

Fogászati centrum a fogyatékkal élőknek

Eddig hozzávetőleg hétszáz, túlnyomórészt középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékkal élő pácienst láttak el a másfél éve létrehozott speciális fogászati centrumban, a Semmelweis Egyetem Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinikáján. Az értelmi fogyatékkal élők fogászati ellátása speciális körülmények között történik, mert a betegek kevésbé együttműködőek, és gyakran a legegyszerűbb beavatkozásokat is csak altatásban lehet elvégezni náluk.

Fogaink egészsége nem csak esztétikai kérdés

A fogápolást nem lehet elég korán elkezdeni, vallja minden fogorvos. Nemcsak a szuvasodás elkerülése miatt fontos a megfelelő szájhigiénia, hanem a különféle fogágy- és fogínybetegségek megelőzése miatt is. Míg a gyermekeknél és a fiataloknál a legtöbb gondot a szuvas fogak okozzák, 40 év felett már akár a fogágybetegségek miatt is búcsúzhatunk egy-egy fogunktól.

Az implantátumok előnyeiről

Ma már olyan esetekben is beültethető fogászati implantátum, amikor nincs megfelelő csontszövet egy baleset, vagy hosszan tartó foghiány miatt. Ilyenkor a fogászati csontpótlás lehet a megoldás, ami ma már rutineljárásnak számít.

Fogápolási tanácsok kezdőknek és haladóknak

Elég reggel és este fogat mosni? Minél erősebben mossuk, annál tisztább lesz a fogunk? Fehéren csillog majd a fogsorunk a szódabikarbónától? Dr. Al-Katib Kamil, a Mercz Fogászat fogorvosa eloszlatja a tévhiteket, és megosztja velünk a leghatékonyabb fogápolási trükköket.

A fogszuvasodás első jelei

A fogszuvasodást, vagyis a lyukas fogat a fogorvos nagyon könnyen észreveheti, akár szabad szemmel, akár röntgenfelvételen. Vannak olyan árulkodó jelek, amelyek minket is figyelmeztethetnek arra, hogy az egyik fogunkkal nincs minden rendben, érdemes minél előbb szakemberhez fordulni.

Hogy vigyázzunk a fogainkra?

Nemsokára beköszönt az ősz, de még van pár napfényes hetünk hátra. Sokan ilyenkor utaznak el még egy utolsót pihenni. Az utazás, pihenés az új dolgokról szól: új emberekkel, új helyekkel és új ízekkel találkozunk. Ezért vigyáznunk kell, mert ilyenkor felmerülhetnek fogászati szempontból olyan veszélyfaktorok, amikre érdemes figyelmet fordítani.

Így kerülhetjük el a rossz leheletet

Taszító szájszaggal nem csak dohányzás és fűszeres vagy hagymás ételek fogyasztása után szembesülhetünk. Most kiderül, milyen okok állhatnak a rossz szagok hátterében és hogy javíthatunk a helyzeten.

Tuti tippek: így védheti meg fogait!

A Magyar Fogorvosok Egyesülete szerint Nyugat- és Kelet-Közép-Európa, benne a magyar lakosság szájegészségi (parodontális) állapotát összehasonlítva megállapíthatjuk, hogy hazánk lakosságának fogazati és parodontális állapota lényegesen rosszabb, mint a legtöbb nyugat-európai, főképp a skandináv országok lakosságának átlagáé.

Nyereményjátékok

Megfejtő

Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!

Facebook játék

Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!