demencia

Filmsorozat gyógynövényeinkről

A Debreceni Egyetemen folytatódott annak a DE és a Nagyváradi Egyetem együttműködésében készülő filmsorozatnak a forgatása, amely Hajdú-Bihar megye és Nagyvárad környékének gyógynövényeit, azok gyógyszerészeti hasznosítását mutatja be.

A D-vitamin és a demencia között kapcsolat áll fenn

A University of South Australia kutatói a The American Journal of Clinical Nutrition folyóiratban közölt cikkükben arról számoltak be, hogy vizsgálatuk eredménye szerint közvetlen kapcsolat áll fenn a demencia és a D-vitamin hiány között.

Romlik-e a memória az életkorral?

Mikor kóros, és mikor természetes a kognitív teljesítmény romlása? Szükségszerű-e egyáltalán, hogy memóriaproblémák jelentkezzenek az idősödés során?

Az idős kutyák és az emberi demencia

A kutyáknál az öregedés során inkább mennyiségi és nem minőségi változások zajlanak a génkifejeződésben - derült ki az ELTE etológusainak legújabb kutatásából, amelyben azt vizsgálták, hogy miként változik az örökítőanyag aktivitása a kutyákban az életkorral.

Az időskori mozgásképesség jelentősége

Biológiai és szociális szükségleteink kielégítéséhez a mozgásképesség bizonyos mértékével rendelkeznünk kell. Az idősödéssel bekövetkező funkciócsökkenés, a betegségek okozta nehézségek, az önellátás, a segítségre szorulás, a segédeszközök és a modern technika nyújtotta segítség témakörét járja körül Boga Bálint összefoglalója.

Nagycsaládokban kevésbé van jelen a demencia

A demencia napjainkra népbetegséggé vált, és a családokat, társadalmakat egyaránt jelentősen megterheli: 2016-ban 818 milliárd dolláros gazdasági terhet jelentett a világon.

Az idős családtagok hosszú távú ellátása

Ön mit tesz ma azért, hogy garantálja Alzheimer-kórral vagy más demenciával élő szerettéről történő gondoskodást mostantól számított öt vagy tíz év múlva is?

Idegrendszeri betegségek mechanizmusát tárták fel

Az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) elsőként tárta fel a mikroglia sejtek szerepét az agyi keringés és a neurovaszkuláris csatolás szabályozásban. A felfedezés meghatározó jelentőségű például a stroke, az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór, az epilepszia és a demencia hátterében meghúzódó agyi keringési zavarok mechanizmusainak megértése szempontjából is.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!