A színek mindenkire hatnak, és mindenkit befolyásolnak. Gondoljunk csak az őszre, a falevelek izzó vöröseire, a csokoládébarna álmokra. Aztán jön a szürke november, a színek megfakulnak, mi meg energia és reményt vesztetten ülünk a lámpák alatt.
A színek befolyásolják érzelmi és mentális állapotunkat is.
SzínterápiaA színekkel való gyógyítás nem új keletű módszer, de a tudományos vizsgálatok mutattak rá, hogy minden szín egy meghatározott hosszúságú elektromágneses hullámnak felel meg. A színeket nem csak a látók érzékelik, a vakok is. A színek meleg vagy hideg érzetűek, ezt pontosan érzékelik azok is akik nem látnak.
Fizikai szempontból vizsgálva a fény elektromágneses hullámokból áll. Ez a tárgyakról visszaverődbe a szemünkbe kerülve színné dekódolódnak. Az alacsony frekvenciájú hullámokat vörös színként érzékeljük, a magas frekvenciájúakat pedig kéknek. Amikor a fény hullámhosszokra törik, különféle színek keletkeznek. A fehér fény spektruma a teljes színskálát tartalmazza. Így keletkezik a szivárvány is.
A színeket a test különféle módon érzékeli. Az egyik leghatékonyabb módszer a színes fénnyel való megvilágitás, vagy besugárzás. A hatás a test sejtjeiben keletkezik.- vallják a színgyógyítással foglalkozó szakemberek.
A színek az étkezésünkre is hatással vannak. A zöld színű zöldségek tele vannak vitaminokkal, nyomelemekkel és enzimekkel, a pirosakban sok az antioxidáns. Szívesebbn választjuk a harsány életteli ételeket, mint a haloványokat.
Ma már a fürdőkben, wellneshotelekben is lehet találkozni a színterápiával. A víz különféle színekkel megbolondítva érkezik ránk, ami befolyásolja hőérzetünket, és a lelkünkre is hatást gyakorol.
Ha kiváncsi, melyik szín mit jelent,
kattintson. A színek mindenkire hatnak, és mindenkit befolyásolnak. Gondoljunk csak az őszre, a falevelek izzó vöröseire, a csokoládébarna álmokra. Aztán jön a szürke november, a színek megfakulnak, mi meg energia és reményt vesztetten ülünk a lámpák alatt.