A koronavírus-járvány emlékeit gyűjti a Sziklakórház
Ebből a célból gyűjtik a járvány elleni védekezés eszközeit, a kialakult helyzetre adott egyéni és közösségi reakció lenyomatait, illetve az átalakult mindennapokat bemutató történeteket.
Mit gyűjtenek?
– Saját készítésű védőfelszereléseket és fertőtlenítőszereket.
– Figyelemfelkeltő utcatárgyak, alkotások fotóit, amelyek az egészségmegőrzést, védekezést hangsúlyozzák (pl. fotó szájmaszkos szoborról, vírussal kapcsolatos graffitiról, plakátról stb).
– Közösségi összefogásról, felajánlásokról szóló inspiráló történteket, amelyek létrejöttét a járványhelyzet előmozdította.
– Személyes beszámolókat a tesztelésről, a gyógyítás folyamatáról, arról, hogy az egészségügyi vészhelyzet hogyan alakította át a hétköznapokat, ide értve a karantén helyzetet és az otthoni ápolás megoldását.
Hol gyűjtenek?
Amennyiben van olyat története, fotója vagy akár tárgyi emléke, amelyet felajánlana az archívum számára, felveheti a kapcsolatot velük a kapcsolatot a muzeologia@sziklakorhaz.eu címen vagy a 30/ 359 - 8187 telefonszámon hétköznapokon 11:00 és 15:00 óra között.
Hogyan gyűjtenek?
Mikor – hol – mi – ki? Ezekre a kérdésekre keresik a választ minden begyűjtött emlék kapcsán. Mindenképp szükséges a felajánló neve, és hogy hozzájárul-e a beküldött emlékek és adatainak nyilvánosságra hozásához. Természetesen lehetőség van anonim beküldőként is megjelenni, amennyiben ezt előre jelzik.
Tárgy felajánlások esetén szükséges megadni az felajánló elérhetőségét, illetve azt, hogy hol vehetik majd át a Sziklakóráhz dolgozói a tárgyat. A felajánlott tárgyakat csak a vészhelyzet végén tudják majd fizikailag is begyűjteni, de addig is azt kérik, hogy a felajánlók készítsenek az adott tárgyról fotót, és e-mailben küldjék el egy rövid ismertetéssel együtt (megnevezés, készítés ideje, körülményei, használat módja, méretek, hozzá kapcsolódó személyes történet).
Fotók küldése esetén mindenképpen meg kell jelölni a helyszínt, a fotó készítésének időpontját, leírni, hogy mit ábrázol a fotó, illetve amennyiben lehetséges, a készítő megnevezését is.
Személyes beszámolók esetében a leírásnak tartalmaznia kell az események helyszínét és idejét, illetve amennyiben a történet szereplői beazonosíthatók, a közzétételhez a hozzájárulásuk is szükséges.
A felajánlott anyagokat az intézmény MÚZEUM DIGITÁR felületén teszik közzé, néhány a Sziklakórház Facebook-oldalán is megjelenik, valamint kiállítási anyag összeállításához használják fel, amennyiben a felajánló ehhez hozzájárul.
Forrás: www.sziklakorhaz.eu
A cikkben hivatkozott linkek:
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Tájékoztató videosorozat indult az oltásról
- Az e-kereskedelem csökkenti a szén-dioxid kibocsátást
- Az Alzheimer-kór három altípusát azonosították
- Soha nem szabad megrázni egy kisbabát!
- Fúziós prosztatabiopszia mentheti meg a férfiak életét
- Napelemes autótöltőt helyeztek üzembe Budapesten
- Matematikai modell segítheti a természetvédők munkáját
- Sikerrel zárult egy koronavírusos kismama műtüdő-kezelése
- A szén-dioxid gázfürdő hatásos lehet az érbetegségek ellen
- Új gyógyszerforma segíthet a csontritkulás kezelésében
- Különleges bolygórendszerre bukkantak
- A kamaszok is nehezen élik meg a karanténidőszakot
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el