A tél a bőrt is megviseli

2007. 11. 30.
Ismét beköszöntött a tél, amit sokan szeretnek, sokan nem, az azonban biztos, hogy a hideg idő komoly megpróbáltatásoknak teszi ki hámsejtjeinket is. Különösen a száraz bőrűeknek kell vigyázniuk, mert az ilyen típusú bőrt jobban megviseli a kinti hideg és benti, a fűtés miatt száraz levegő gyakori váltakozása.
A tünetek sokfélék lehetnek, a viszketéstől elkezdve a kellemetlen, pírral járó bőrfeszülésig. A könnyű nappali hidratáló krémeket mindenképpen ajánlatos zsírosabb, nagyobb hatásfokkal rendelkező kenőcsökre cserélni, akár kifejezetten száraz bőrűeknek gyártott testápolóra, de hasznos lehet a fürdővízbe csepegtetett vagy zuhanyozás után a még vizes bőrre kent babaolaj is. A napi egyszeri zuhanyozás vagy fürdés ebben az időszakban bőven elegendő, mivel a víz nagyon ki tudja szárítani a bőrt. Az elhalt hámrétegtől test- és arcradírok segítségével tudunk megszabadulni. Mivel a fürdéskor használt habfürdők a bőr természetes zsírtartalmának akár ötödét is kioldhatják, érdemes gyógynövényekkel, illóolajokkal kényeztetni magunkat.

Különösen figyeljünk oda kezeinkre: ezeket kenjük gyakrabban, naponta többször is kézvédő krémmel. A bőr szárazsága olykor a fejbőrre, a hajra is kiterjed, ez esetben nem ajánlott a dauer, a festés és a sütővas használata. A hajszárító használata helyett inkább várjuk meg, míg a meleg szobában magától megszárad a hajunk. Ha nagyon száraz a fejbőrünk, akkor hajmosás előtt masszírozzuk át.

A vérkeringési problémákra télen is a mozgás a legjobb gyógymód, mely rugalmasabbá és pirosabbá teszi bőrünket. Sportolás után szaunázhatunk is, ettől rugalmas és szép lesz a felszín, mert közben a hámréteg kicserélődik, és a gyűrődések kisimulnak.

Fontos az ajkak hidratálása is, az ajakvédő balzsam használata, persze nem csak a hegyekben. Akinek cserepes, repedezett az ajka, esténként gyengéden masszírozza át fogkefével, majd kenje be balzsammal vagy mézzel. A napi megfelelő folyadékbevitelre fokozottan ügyeljünk: reggel igyunk frissen préselt sárgarépa-, alma- és narancslevet, napközben ásványvizet, vagy gyógyteákat.

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!