Becsengettek, avagy itt az iskolai vírusok szezonja
A nap nagy részét ismét zárt közösségben töltő gyerekek között hamarosan megjelennek a cseppfertőzéssel terjedő a felső légúti betegségek. A betegségeket teljesen kiküszöbölni nagyon nehéz, mégis sokat tehetünk az óvodások, iskolások immunrendszerének –nem csak gyógyszeres- erősítéséért.
„Fontos, hogy a gyermekek számára rutinná váljon az alapvető higiéniai szabályok betartása. Szoktassuk rá, hogy evés előtt, az udvaron töltött szünet után, ill. mosdóhasználat esetén lehetőség szerint akár előtte és utána is, alaposan, szappannal mossa meg a kezét, tüsszenteni pedig zsebkendőbe próbáljon, vagy legalábbis takarja el a száját. Az óvodai helységek és a tantermek gyakori szellőztetéséről se feledkezzenek meg a pedagógusok – mondja Dr. Lehoczky Hajnalka, a Czeizel Intézet fül-orr-gégész szakorvosa.
Az ősz beköszöntével az idényzöldségekben, gyümölcsökben gazdag étrend és rendszeres mozgás biztosításával felkészíthetjük szervezetünket a közelgő időszak megpróbáltatásaira. Próbáljuk változatosan elkészíteni a hazai, vitaminokban, antioxidánsokban gazdag zöldségeket, mint pl. a cékla, sárgarépa, sütőtök, gesztenye, birsalma, káposzta. A házi feladat mellett figyelmet kell fordítani a gyerek játék-és mozgásigényének kielégítésére is, lehetőleg szabad levegőn.
Ugyanilyen fontos, hogy időben ágyba kerüljön, és legalább 9 óra alvás után vágjon neki a következő tanítási napnak.
„Egy évtizeddel ezelőtt még mindenhol azt hallottuk, hogy C vitamin rendszeres szedésével könnyebben megelőzhetőek a légúti fertőzések. Napjainkban egyre több klinikai vizsgálat igazolja, hogy a D3 vitamin rendszeres szedésével, illetve legalább az ősztől tavaszig tartó időszakban történő bevitelével erősíthetjük immunrendszerünket, nem csak fertőzéses kórképek megelőzésének céljából. C vitamin nagyobb dózisára a vírusos megbetegedések kezdeti szakában van szüksége a szervezetünknek. Jó ha tudjuk, hogy heveny megbetegedés esetén a multivitaminok szedését is ajánlott felfüggeszteni, mert ezek vastartalma elősegíti a bakteriális felülfertőződést!
Ha gyermekünk mégis megbetegedne, inkább ne vigyük iskolába, mert legyengülve nem tud jól teljesíteni, állapota valószínűleg csak rosszabbodna, és a többieket is megfertőzheti. Ha az otthoni ápolás nem hoz javulást, inkább forduljunk orvoshoz” – figyelmeztet a szakember.
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- A szem figyelésével korán fény derülhet a hallásromlásra
- Magyar kutatók új módszereket találtak az öregedés megállítására
- Átfogó weboldal segíti a daganatos betegeket
- Miért költenénk mosóporra, amikor itt a vadgesztenye!
- Ez veszélyezteti legjobban a házas emberek boldogságát
- Mennyivel zöldebb a távmunka?
- Maradandó változásokat okozhatnak a traumák az ember agyában
- Ínhüvelygyulladás: nem sorscsapás, van remény
- Lékai-Kiss Ramóna – A mértékletesség a kulcsszó
- Alvás közben is figyelnek ránk a kutyák
- Boldogság ősszel
- Szilva – Az őszi szezon egyik slágergyümölcse
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!