Házasság vagy együttélés? Ma már jogilag alig van különbség a kettő között. Egyre többen érzik úgy, semmi szükségük nincs arra, hogy papírjuk legyen a szerelmükről, az összetartozásukról. Az is előfordul, hogy fényes esküvőre vágyakoznak, de ennek költségeit nem tudják kigazdálkodni. Vannak azonban tények, amelyeket érdemes meggondolni annak, aki azért inkább házasságban szeretne élni, gyereket nevelni.
A legtöbb együttélésből nem lesz házasság
Természetesen vannak kivételek. Azonban logikusnak látszik, hogy amennyiben az együttélés jól működik, nincs igazából szükség ennek megerősítésére. Ha nem működik jól, akkor pedig minek összeházasodni?
Együttélésből hamarabb lesz válás
Sokszor azért, mert könnyebb elválni. Természetesen csak akkor, ha még nincsenek gyerekek, és a pár anyagilag sem fonódott túlságosan össze. Az egyik fél, fogja a fogkeféjét, a könyveit, ha vannak, a laptopját meg a személyes holmiját, és elköltözik.
A férfi inkább a szex miatt, a nő érzelmi alapon választja az együttélést
Természetesen ez nem minden esetben van így. Az azonban biztos, hogy egy hosszabb kapcsolatban meglehetősen unalmas a szeretett nőt mindennap hazavinni az együttlétek után. Sokkal drágább két háztartást fenntartani. A nők számára pedig a férfi ragaszkodásának, szeretetének bizonyítéka az összeköltözés.
Az együtt élők könnyebben lépnek félre
Sok ember számára az esküvő, különösen, ha az templomban köttetett, más erkölcsi tartalommal bír, mint az, ha csak úgy összeköltözött a párjával. Talán az anyakönyvvezető, előtt, netán a pap jelenlétében elmondott fogadalmak erősebb korlátot jelentenek akkor, amikor megjelenik a harmadik a kapcsolatban.
A válás együttélés után is az, éppúgy fáj
Sőt, olykor még sokkal jobban. Az ilyen válás jobban tud fájni, mint a bírósági. A hivatalos válás – jogászok által hitelesített tragédia, amely kiváltja a barátok, ismerősök részvétét. Egy élettársi kapcsolat felbomlása viszont ritkábban vált ki együttérzést.