„Minden hónapban pontosan megjött a menstruációm, ezért semmi okom nem volt gyanakodni. Amikor az első fiamat vártam, észrevettem, hiszen akkor elmaradt a havi vérzésem, 7-8 hónapon át jelentkeztek a reggeli rosszullétek is. Egyértelműen éreztem, hogy terhes vagyok” – magyarázta az ABC tévécsatornán adott nyilatkozatában.
A nő édesanyja annál inkább gyanakodott lánya súlygyarapodásának láttán, amikor azonban feltette neki a kérdést, hogy nem esett-e teherbe, Curry azzal hárított, hogy stresszesen él, és ennek következtében felszedett néhány kilót.
"Egy este aztán hirtelen erős fájdalmat kezdett érezni a hasában és a hátában. Élettársa kihívta a mentőket, akik legnagyobb megdöbbenésére közölték vele: mindjárt szülni fog. „Sokkot kaptam, azt hittem, az egészet csak álmodom” – emlékezett vissza Andrea, aki egészséges kisfiúnak adott életet.
Bár a meglepetésgyerek születése először traumaként érintette a nőt és családját, ezt hamar felváltotta az öröm: „Ez az egyik legcsodálatosabb dolog a világon. Mindannyian boldogok vagyunk, és Tyler is örül, hogy kisöccse érkezett.”
A riportban megszólaló dr. Ashley Roman klinikai adjunktus szerint bár ritka, de mégsem teljesen lehetetlen, hogy egy nő ne vegye észre, hogy terhes. A jelenség ilyenkor több tényezőből tevődik össze: a súlygyarapodás betudható egyszerű hízásnak, a magzat lehet inaktív, és a havi vérzés szokásos időpontjában a terhesség idején is jelentkezhetnek úgynevezett áttöréses vérzések, melyeket a kismama menstruációnak hisz.
Dr. Kósa Zsolt szülész-nőgyógyász, valamint a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet meddőségi specialistája egyetért a külföldi szakértő válaszával.
"A fent leírt eset valóban előfordulhat, hiszen a terhesség során is jelentkezhetnek akár bizonyos rendszerességet mutató vérzések, amelyek nem természetesek ugyan, de mégis megjelenhetnek a várandósság időszaka során is. Azonban jellemzően inkább túlsúlyos, és ezzel összefüggően nem rendszeres ciklusú nőknél fordul elő gyakrabban ez a probléma, ezért azt javasoljuk, hogy ha valakinek elmarad, illetve rendszertelen a ciklusa, vizsgáltassa ki ennek pontos okát. Az eset kapcsán azonban fontos megjegyezni, hogy nem jellemző, hogy csak a szülés beindulásának pillanatában derül ki, hogy egy nő áldott állapotban van. Annál gyakoribb, hogy a kismama csak a 20. hét körül veszi észre a terhességét, amikor megmozdul a baba, hiszen nem mindenki egyformán érzi a terhességgel kapcsolatos közérzetváltozást és az ahhoz kapcsolatos tüneteket. Azonban ez az eset is rámutat arra, hogy a tünetek sokszor jelen vannak, csak egyszerűen nem tudatosulnak, például a kismama egyszerű emésztési problémáknak tudják be a rendszeresen visszatérő rosszulléteket, ezért is fontos ilyen esetekben elvégezni a terhességi tesztet, illetve felkeresni a nőgyógyászt” – magyarázza Dr. Kósa Zsolt.