Orrspray formájában is beadható influenzaoltást fejlesztettek ki
Mivel a mi vakcinánk immunissá teszi a nyálkahártyát, ezért nagyban eltér szinte az összes többi influenza vagy más légúti vírus elleni oltóanyagtól – ismerteti az áttörést a vizsgálat vezető kutatója, Matthew Memoli. – Ez az immunreakció már a légutakban elpusztítja a kórokozókat, mivel imitálja a természetes influenzafertőzés után szerzett védettséget.
Az új oltóanyag jelzése BPL–1357, és a vírusok több variánsát tartalmazza, vagyis ún. multivalens vakcina. Ezek konkrétan az influenza négy törzsének fertőzésre képtelen, inaktivált példányai. A vírusokat egy széles körben alkalmazott vegyszerrel bénították meg. Ez a béta-propiolakton (BPL) nevű vegyület régóta bevált orvosi eszközök, valamint szerves anyagok fertőtlenítésére (vérplazma, vakcina, átültetésre váró testszövet).
Egereken és vadászgörényeken végezték a preklinikai vizsgálatokat, és kiderült, hogy a kísérleti vakcina két adagja 100 százalékosan védett hat különböző influenzatörzs halálos(!) dózisaival szemben. Orrspray formájában pedig ugyanolyan hatásos volt, mint amikor izomszövetbe adták be injekció formájában.
A fejlesztést végző National Institutes of Health (NIH) kutatói megkezdik a humán kísérletek első fázisát, ennek során szintén orron át (intranazálisan) és injekcióban (intramuszkuláris) beadva tesztelik az új univerzális vakcinát.
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- A rövid orrú kutyák hajlamosabbak emberi segítséget kérni
- Szabadulás a múlt fogságából
- Biztonságos gyógyszerhasználat
- Szívem, szívem
- A szem figyelésével korán fény derülhet a hallásromlásra
- Magyar kutatók új módszereket találtak az öregedés megállítására
- Átfogó weboldal segíti a daganatos betegeket
- Miért költenénk mosóporra, amikor itt a vadgesztenye!
- Ez veszélyezteti legjobban a házas emberek boldogságát
- Mennyivel zöldebb a távmunka?
- Maradandó változásokat okozhatnak a traumák az ember agyában
- Ínhüvelygyulladás: nem sorscsapás, van remény
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!