A cél, hogy legalább 100 országban összesen 25 millió egyén vérnyomása kerüljön megmérésre. Olyan egyénekről van szó, akiknek egy éven belül nem volt megmérve a vérnyomása. A mozgalom újabb figyelemfelhívás a népbetegséggé vált hypertonia veszélyeire és kellő időben történő felismerésére. Ez a figyelemfelhívás eddig minden év május 17-én a WHO által meghirdetett Hypertonia Világnapon történt. A mozgalom ezt egy egész hónapra terjeszti ki, így az egész szeptemberi hónapot ennek a kezdeményezésnek szentelik.
Magyarországon a 3,5 millió hypertoniás beteg mellett nagyszámú olyan egyén él emelkedett vérnyomással, amelyről nem tud. Ezért Magyarország is jelentkezett a mozgalomba a Magyar Hypertonia Társaság koordinációjával. Ez lehetőséget teremt hazánkban is a nem ismert, vagy nem rendszeresen gondozott hypertoniás betegek felismerésére, megtalálására és ezt követően a megfelelő ellátásukra.
A vérnyomásmérő helyek a tervek szerint a hypertonia centrumok, decentrumok, szakambulanciák, a társ-társaságok szakrendelései, a háziorvosi rendelők és a gyógyszertárak lesznek. Önkéntesek segítségével közösségi rendezvényeken, bevásárlóközpontokban is sor kerül vérnyomásmérésre.
A vérnyomásmérést önként vállalók felvilágosítást kapnak a mozgalom célkitűzéséről és beleegyező nyilatkozatot írnak alá. A mérést végző orvos, nővér, asszisztens, orvostanhallgató 21 kérdéses adatlapot tölt ki – elsősorban online felületen – (életkor, nem, antihypertenzív kezelés, diabetes, dohányzás, alkoholfogyasztás, kardiális esemény, stroke), majd ülő helyzetben 5 perc után, egy-egy perces szünettel, háromszor megméri a vérnyomást és a szívfrekvenciát.
Amennyiben nincs lehetőség az azonnali online felületen történő adatrögzítésre, akkor az adatlapot elektronikusan a Regionális Központba kell majd eljuttatni és onnan kerül tovább a Magyar Hypertonia Társaság Nemzeti Központjába, ahol az adatok anonim módon elektronikus rögzítésre és a Nemzetközi Koordinációs központba továbbküldésre kerülnek.
2021. szeptember 1-30. között a háziorvosoknál és a gyógyszertárakban legalább naponta 1-2 egyén, a hypertonia szakellátóhelyeken 50-100 egyén vérnyomásmérése és a közösségi helyeken változó létszámú önkéntesek bevonása lehetővé tenné Magyarországól 10 000 egyén adataival hozzájárulni a mozgalomhoz. Ez a létszám a hazai epidemiológiai adatok reprezentatív mintája is lenne.