5+1 érv a saját testsúlyos edzés mellett
Miért előnyösek a saját testsúlyos edzésformák?
1. Gyakran nem igényelnek semmilyen eszközt, így rendkívül könnyen megoldható a különböző gyakorlatok és mozgásformák kivitelezése.
2. A saját testsúlyos edzések a gépi gyakorlatokkal szemben nem izoláltan, hanem több izom igénybevétele mellett és bekapcsolásával dolgoztatják meg a teljes testet. Ezen szempontok miatt (is) az ilyen gyakorlatok komplexen segítik és fejlesztik a hajlékonyságot, továbbá az ízületi mobilitási és stabilitási képességet, illetve a core (törzsizom) teljesítményét.
3. Ezeket a típusú edzéseket végezhetjük akár otthon, a négy fal között, vagy a szabadban is. Így ha adott esetben nincs időnk konditerembe elmenni vagy pénzt akarunk megtakarítani, akkor ez a legkönnyebben és időhatékonyan megoldható edzéstípus. Azonban ma már számos helyen érhetőek el street workout parkok, ahol a saját testsúlyos gyakorlatok számos változata megvalósítható, így szinte bárhol is lakjunk, egy kis (bemelegítő) futással mindenki számára elérhetőek az ilyen parkok.
4. A saját testsúlyos gyakorlatok egyaránt jók nőknek és férfiaknak is, illetve a gyerekeknek és az idősebb korosztálynak is. Azonban fontos, hogy mindenki a saját előképzettségének és fittségi szintjének megfelelően válassza ki a gyakorlatokat. Minden esetben érdemes, sőt kifejezetten ajánlott a fokozatosság elvének betartása.
5. A saját testsúlyos gyakorlatok nagyon jók a zsírégetéshez és az izomzat fejlesztéséhez is. Heti 3-4 x 30 perc is segít a kitűzött cél(ok) elérésében. Az edzések felépítésében a változatosság (például köredzés), több gyakorlat váltakozó ismétlése segíti a monotónia megtörését és a motiváció, kitartás fenntartását.
6. Fontos megemlíteni, hogy ha a konditermi edzést preferáljuk, akkor is ajánlott a gépi gyakorlatok mellett a saját testsúlyos gyakorlatok edzésbe történő integrálása, alkalmazása.
Milyen saját testsúlyos gyakorlatok vannak?
A teljesség igénye nélkül pár saját testsúlyos gyakorlat:
- Húzódzkodás
- Tolódzkodás
- Guggolás
- Fekvőtámasz, négyütemű fekvőtámasz
- Kitörés
- Felülés, lebegőülés
- Törzsemelés
- Plank, oldal-plank
Minden gyakorlatnak van könnyebb és nehezebb variációja. Ajánlott a könnyebbel kezdeni és fokozatosan nehezíteni a gyakorlatokat a fejlődés érdekében.
A cikkben hivatkozott linkek:
Ajánlataink
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Nemcsak a munkában, a takarításban is ki lehet égni
- A frissen diagnosztizált cukorbetegek leggyakoribb félelmei
- Az éjszakai orrdugulás okai és kezelése
- Neurofeedback-terápia: a különleges fejlesztőmódszer
- Az utak zaja és a magasvérnyomás
- Mikortól beszélhetünk krónikus fájdalom szindrómáról?
- A meddőség a legtöbb esetben visszafordítható
- Egészséges bélflórával harcolhatunk a stressz ellen
- Ez történik a testeddel, ha minden nap eszel fehérjeport
- Hüvelyfertőzés: Egy kis odafigyeléssel megelőzhetjük a komoly problémák kialakulását
- Áttörés a légúti fertőzések kezelésében
- Bőrtisztítás, fürdetés, hajmosás. Babaápolás természetesen
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!