A babafészek segíthet a koraszülöttek fejlődésében
Plüss ölelő kezek, ultrahangsapkák, speciális babatámasztók és koraszülött babaszemüvegek – a többi között ezekből az inkubátorba helyezhető orvosi textil eszközökből áll egy úgynevezett babafészek, amivel az anyával való érintkezés érzését próbálják imitálni az idő előtt született babák számára. Az ötletgazda Nyilka Ildikó, akinek a lánya koraszülöttként a 26. héten jött a világra, és több mint két hónapot töltött inkubátorban.
Eddig 15 magyarországi kórház koraszülött osztálya kapott babafészkeket, összesen több mint 17 millió forint értékben. A Semmelweis Egyetem Újszülött Intenzív Osztályán jelenleg 37 koraszülöttet ápolnak – mindegyiküket babafészekben. Az eszköz fejlesztésében az SE munkatársai is részt vettek.
„Bizonyítékok vannak, hogy azok a koraszülöttek, akik az édesanyjuk testén tudnak tölteni időt, tehát kenguru-kezelésben részesülnek vagy a komfortjukat szolgáló eljárások közepette vannak, nagyobb csendben, többek között a fészekben, azoknak hosszú távon jobb az idegrendszeri fejlődése, egészségesebbek lesznek” – mondta Szabó Miklós, a Semmelweis Egyetem 1. sz. Gyermekgyógyászati Klinika Neonatológiai Tanszéki Csoport vezetője.
Forrás: medicalonline.hu
A cikkben hivatkozott linkek:
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Beethoven rosszul használta a metronómot?
- Lebukás és megbocsátás
- Szép új világ
- Állatokon már hatékony a magyar Covid-gyógyszer
- Új kezeléssel előznék meg a koronavírus-fertőzést Németországban
- Hét fehér történet
- Mit tehetünk, ha étvágytalan a gyerek?
- Több száz hazai szervátültetés valósult meg 2020-ban
- Az irritábilis bél szindróma kialakulásának mechanizmusa
- Miért nincs hatással a pitonra a kígyóméreg?
- Eltolódik az esőerdők övezete a klímaváltozással
- A NASA még ebben az évtizedben embereket juttat a Holdra
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el