Ugyanakkor valahol, valakinek muszáj segítenie nekünk abban, hogy mire érdemes figyelnünk, mit érdemes megkóstolnunk, megvennünk, megnéznünk.
A Magyar Művészeti Akadémia is erre vállalkozik immár hetedik alkalommal, amikor nemcsak díjazza képzőművészeti tagozatának alkotóit, de a munkákat be is mutatja a nagyközönségnek, ezzel is irányt, utat mutatva a vizuális élményekkel bőségesen ellátott mindennapjaink útvesztőiben. Mert hogy izgalmas, szép, inspiráló-e egy műalkotás, az a fejben-szívben-lélekben dől el, de hogy mi az érték, abban nem árt, ha az adott műfajhoz értő szakemberek nyújtanak segítséget. Aki belép a Pesti Vigadó ötödik emeleti kiállítótermébe, különleges képzőművészeti alkotásokkal találkozik, amelyek mind anyagukban, mind megjelenésükben alapvetően különböznek, egyvalami azonban összekapcsolja őket: az aktualitás. Az elmúlt két év bezártsága, a fenyegetettség, a szabadság utáni vágy, a betegségtől való félelem meghatározza a kiállítás légkörét, ugyanakkor felszabadító erő hatja át az alkotásokat, szinte mindegyikben utalást találhatunk az emberi újjászületés képességére, az újrakezdés fontosságára.
A kamaratárlaton Csontó Lajos, Ganczaugh Miklós†, Szentpétery Ádám, Szocska László, Maurits Ferenc és Nagy Árpád Pika munkáit láthatjuk, a közismert művészeti író, Abafáy-Deák Csillag válogatásában. A kurátor feladata nemcsak az volt, hogy a művekről kapott reprodukciók alapján kiválogassa a kiállításra érdemesnek tartott műveket, hanem kifinomult kompozíciós és arányérzékkel el is helyezte azokat a rendelkezésére álló térben. Így jöhetett létre az az impozáns válogatás, amely egészen november 7-ig várja a látogatókat az egyébként is csodálatra méltó Duna-parti tündérpalotában, a Pesti Vigadóban.