Étrendkiegészítők

Vitaminok és étrend-kiegészítők – Vegyük vagy ne vegyük?

Az étrend-kiegészítők egyre nagyobb népszerűségnek és fogyasztótábornak örvendő termékek. A fogyasztó gyakran tanácstalan annak eldöntésében, hogy egyáltalán vegyen-e, fogyasszon-e ilyen készítményeket – ha igen, akkor melyik számára legmegfelelőbb, és higgyen-e azoknak a hangzatos tájékoztatóknak, reklámoknak, amelyek ezen termékek hatásairól szólnak.

Az öt legerősebb téli immunerősítő anyag

Biztosan Önnek is van olyan ismerőse – hacsak nem saját maga is érintett -, aki szinte állandóan náthás, köhög, egyik fertőzésből a másikba esik. Mások ezzel szemben az influenzafertőzések, a hideg, a frontok, a pollenek stb. dacára is egészségesek. Tudja-e, hogy ez miért van így?

Mennyit ér az egészségünk?

A tavalyi évben átlagosan fejenként százezer forintot költött a 18-69 év közötti magyar lakosság egészségmegőrző termékek vásárlására - derül ki a személyi kölcsönöket nyújtó Cofidis magyarországi fióktelepének kutatásából.

Megavitaminok: nem biztos, hogy a több jobb

A megavitamin-készítmények magasabb dózisban tartalmazzák a vitaminokat az ajánlott napi bevitelre vonatkozó, ún. RDA-értékek által megadott mennyiségnél. A helyzet az, hogy a „több a jobb” elve a vitaminokkal kapcsolatosan nem feltétlenül igaz.

Az omega-3 zsírsav szerepe a szív- és érrendszeri betegségekben

Klinikai vizsgálatok már korábban is igazolták, hogy az elsősorban a tengerből származó élelmiszerek és táplálékkiegészítők által a szervezetünkbe juttatott omega-3 zsírsav jelentősen csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel járó kockázatokat. Ezek a betegségek Európa-szerte, így Magyarországon is a vezető halálokok közé tartoznak.

Halolajjal az influenza ellen

A közönséges halolaj egyik összetevője jelentősen csökkenti a súlyos influenza tüneteit. Japán kutatók szerint ez az anyag a jövőben a vírusra gyógyírt jelentő szer alapját is képezheti.

Betiltott termékek a magyar polcokon

Az ÁNTSZ ellenőrzést indított annak vizsgálatára, hogy a boltokban valóban lekerültek-e a polcokról azok az étrend-kiegészítők, amelyek forgalmazását korábban már betiltották. Olyan termékekről van szó, amelyek veszélyeztethetik a fogyasztók egészségét.

Hatékony módszerek az áttétképződés megelőzésére

Hazánkban ma a daganatos betegségek a második leggyakoribb haláloknak számítanak. Az egészségügyi költségvetés jelentős részét a rákos betegek kezelése és gondozása teszi ki - sajnos csekély eredménnyel -, a megelőzés pedig kevés hangsúlyt kap. Minden rákos megbetegedés kezelésénél döntő fontosságú, hogy lesz-e visszaesés és áttétképződés más szervekben. A legtöbb tumoros beteg sajnos még ma is a metasztázis (áttét) kialakulása miatt hal meg.

Néhány tudnivaló az étrend-kiegészítőkről

A kiegyensúlyozott, vegyes táplálkozás biztosítja a szervezet egyensúlyi állapotához, megfelelő élettani működéséhez szükséges tápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír, élelmi rostok, vitaminok, ásványi anyagok) és a biológiailag aktív összetevőket is (antioxidánsok, L-karnitin, prebiotikumok, probiotikumok stb.).

Fogyasztószerek tiltólistán

A nem megbízható forrásból beszerzett étrend-kiegészítők károsak lehetnek az egészségre. Az Országos Tisztifőorvosi Hivatalhoz az elmúlt időszakban több olyan lakossági panasz is érkezett, melyekben egyes étrend-kiegészítőkkel kapcsolatos problémákat jeleztek a vásárlók.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!