Csak szólok...

Most akkor ne együnk szalonnát?

A WHO rákkutató ügynökségének nemrégiben nyilvánosságra hozott tanulmányából kiderül, hogy már ötven gramm feldolgozott kolbász- és szalonnaféle napi szintű fogyasztása is tizennyolc százalékkal növeli a vastag- és végbélrák kockázatát. A jelentés arra is kitér, hogy a vörös húsok valószínűleg rákkeltőek, de egyelőre nem gyűlt össze elég bizonyíték ennek igazolására.

A közösség dicsérete

Azt mondja az én egyik kollegám, ő bizony nincs rajta a Fészbukon. Dehogy fogja ő magát ottan kiadni, meg kitenni mindenféle tartalmaknak, hirdetéseknek. Hogy a Nagy Testvér figyelje őt.

Orvos kontra természetgyógyász

Vannak eldönthetetlen viták. Vagy olyanok, amelyek nehezen eldönthetők. Ilyen például az orvos kontra természetgyógyász, gyógyszer kontra gyógynövény vita. Melyik hatásosabb?

A jó iskolában nem a felejtés számára tanítanak

Már megint vége van egy hosszú, forró nyárnak. Már megint kezdődik az iskola. Családunkban két kisgyerek is első osztályba lép. Szüleik hosszas keresgélés után kiválasztották nekik a környékünkön elérhető, remélhetőleg legjobb iskolát. Nem volt könnyű. Mert, melyik a jó iskola? Ki tudja, ki mondja meg?

Ne bántsátok az orvosokat!

Ülök az önkormányzat ügyfélszolgálati irodáján. Várok a soromra. Mellettem két asszony rémtörténetekkel múlatja az időt. A rémtörténetek főszereplői orvosok, akik hibáztak, és kórházak, amelyek emberi tartózkodásra alkalmatlanok.

Örülhetek, hogy csak a fejem fáj

Már megint fáj a fejem, napok óta érzem a nyomást a tarkómban. Nyaralni kéne, pihenni, telefont, számítógépet kikapcsolni. El kéne utazni. Messzire. Nem egy hétre, de egy évre minimum. Szép álom, semmi több. Mióta a rendszer változott, még kéthetet se nyaraltam egyhuzamban. Feszül a csuklyás izmom, a nyakam merev.

Érzékeink ereje

Azt olvastam a napokban, hogy él egy vak férfi Kaliforniában. Kerékpárral közlekedik a városban, és hegyet mászik. Nyelvével csettintve jár-kel a világban, és a visszhangok alapján tájékozódik. A fülével „lát”, mint a denevérek. Szinte hihetetlen, de igaz. Érzékszerveink ugyanis sokkal többre használhatók, mint azt gondolnánk.

Benzingőz a város felett

Május van, gyönyörű. Ülök a tetőtérben, ahol lakom. Ablakomból Buda egyik legforgalmasabb útjára látok. Végeláthatatlan autósor kígyózik a körtér felől a Széll Kálmán tér felé. Mentő próbál vijjogva átjutni a kereszteződésen. Hiába.

A szégyenről, a hazugságról és egyéb démonokról

Azt mondják a pszichológusok, hogy a legelviselhetetlenebb emberi érzés a szégyen. A legfájdalmasabb élmény. Életünkben nagyon sok mindent teszünk azért, hogy elkerüljük a szégyent. Sokan például ezért félünk más emberek előtt megszólalni. Ezért számít komoly rosszallásnak, ha a gyerek azt hallja, szégyelld magad. De ha egy kisgyereket megszégyenítenek, senki se tudja, hogy mit és kit fog elkerülni azért, hogy azt soha többé ne kelljen átélnie.

Csak azért is jókedvem lesz!

Elhatároztam, hogy nem hagyom eluralkodni magamon a rossz hangulatot. Pedig tél vége van. Kimerültek tartalékaim. Elegem van a sötétségből, a szitáló ködből, a hideg, nedves reggelekből. Vágyakozom a napsütés, a szelíd meleg után. Várom a tavaszt. És addig is jó kedvem lesz. Bár még nem tudom, hogyan.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!