méz

Eljött a méhek ideje!

A forró nyári napok és az eső után, a párásabb időben újra nagy mennyiségű virágport tudnak gyűjteni a méhek, amelyre nyár végén nagy szükségük is van.

Ezekkel az édesítőkkel ne pótoljuk a cukrot!

Manapság már számos alapanyagot választhatunk cukor helyett a boltok polcairól. Ám ha valakinek inzulinrezisztenciája vagy cukorbetegsége van, akkor nem árt tisztában lenni azzal, hogy mely termékeket nem érdemes választania a cukor pótlására.

Károsabb lehet a méz, mint a cukor?

A méz esetében gyakran egészségesebb édesítőszerre gondolunk, mint az egyszerű kristálycukornál. Most kiderül, mennyiben tévhit és mennyiben igaz, hogy a méz egészségesebb, mint sok más cukorfajta.

Természetes antibiotikumok a konyhából

A természetben és a kamrában sok olyan növényt találunk, amelyeknek antibakteriális, antivirális és gombaellenes hatása van, segítik a gyulladás gyors megszűnését és oldják a köhögést.

A méz és a fahéj jótékony hatásai

A fahéj és méz már évszázadok óta használatos betegségmegelőzésre, de hatékonysága nagymértékben függ attól, hogy milyen életmóddal, fizikai tevékenységgel és élelmiszer-fogyasztással párosul.

A leghatékonyabb természetes antibiotikumok

Fertőzésekre és gyulladásokra a természet számos alternatívát kínál. Például növényeket, amelyek antibakteriális és gombaellenes hatásuknál fogva csökkenthetik a gyulladást. Megfázás és nátha esetén a tünetek enyhítésére nem kell azonnal gyógyszerhez nyúlni, főleg nem széles sprektumú antibiotikumhoz. Lehet, hogy a megoldás ott rejtőzik a spájzban.

Természetes altatószerek

Mindenkivel előfordul, még a gyerekekkel is, hogy nem megy az elalvás. Sokszor egy nehéz nap után túlságosan zaklatottak vagy túl fáradtak, esetleg valami miatt idegesek vagyunk, és emiatt nem tudunk elaludni. Jó tudni, hogy ilyenkor altatók helyett milyen természetes módszerekkel tudjuk lecsillapítani agyunkat és érzékszerveinket.

Melyik méz mire jó?

A méz körülbelül 190 féle tápanyagot tartalmaz: 19 aminosavat, 33 ásványi anyagot, 11 vitamint, enzimeket, szőlőcukrot, gyümölcscukrot, amely molekulaszerkezetének köszönhetően minden átalakítás nélkül beépíthető a szervezetbe. Mégsem mindegy, hogy melyik bajunkra milyen mézet fogyasztunk.

Hihetetlen, hogy mennyi mindenre jó a méz és a fahéj

A kanadai World News hetilap egyik számában jegyzéket készített azokról a betegségekről, amelyek mézzel és fahéjjal kezelhetők. Többek között felerősíti az immunrendszert, megvéd a vírusoktól, baktériumoktól, erőssé, munkabíróvá tesz.

Nem győzték a munkát a méhek: átlagos gyümölcstermés várható

A hirtelen felmelegedés utáni gyors lefolyású virágzás és a méhek alacsony száma miatt nem lehet az idén kiemelkedő gyümölcstermésre számítani. Az ok prózai: a megfogyatkozott méhcsaládok egyszerűen nem győzték a sok munkát, ami a fák beporzásával jár.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!