A veszélyt a Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) abban látja, hogy a zacskók belsejében perfluorooktán található, mely valószínűsíthetően rákkeltő.
Az oldal szerint a diacetil mely a vajízért felel is veszélyes lehet, mert légzőszervi betegséget okozhat. Korábban a popcorn gyártó cégek fizettek ki százmillió dollár kártérítést azon munkásoknak akik megbetegedtek a belélegzett diacetiltől. A vegyület egyébként természetes, viszont sütés közben párolog, és hosszú távon belélegezve súlyos- életveszélyes panaszokat okozhat.
A pattogatott kukorica előállítása nem ördöngősség. Akik amúgy sem kedvelik a mikrót teljesen egyszerűen előállíthatják a tűzhelyen is a pattogatott kukoricát. Bár én több edényt is tönkretettem, ennek ellenére töretlenül hiszek az olcsóbb és egészségesebb megoldásban. Fél kiló pattogtatni való kukorica bio minősítésben 400-500 Ft, akit nem érdekel a vegyszermentesség az 600 grammot szerezhet be 300-350 Ft-ért. Ezzel összehasonlítva az előre csomagolt termékek ára 100 gramm 120-180 Ft körül alakul ízesítéstől függően.
Hogyan készítsünk otthon pattogatott kukoricát? Ha nagyon lusták vagyunk létezik pattogatott kukorica készítő gép is, de nem érdemes megvenni, ha csak nem ragaszkodunk a mindennapi tengerinkhez.
A művelethez kell egy magas falú edény és fedője, némi zsiradék, és persze a kukorica.
A zsiradékot felforrósítjuk ( nem érdemes hidegen sajtolt olajokat használni, teljesen megfelelő a napraforgó) majd belerakjuk a kukoricát. Igény szerint kerülhet bele fűszer is, érdemes kísérletezni a fokhagymával vagy akár a csípős paprikával is. Aztán rátesszük a fedőt, és rázogatjuk a lábost, amíg pattogó hangot hallunk. Nem érdemes túl sokat egyszerre beletenni, mert az alsó szemek leégnek kipattogzás helyett.
Az egész művelet kb 5-8 percet vesz igénybe, és már ülhetünk is le kedvenc filmünk elé, a magunk készítette mesterséges adalékanyag mentes rágcsával.