Éppen ezért a húszas éveink végén, illetve a 30 éves kor fölött kötött házasságokban már nem jelent akkora kockázatot a házastársak személyiségének és viselkedésének változása. A kutatók szerint nem csupán az érett, stabil személyiség csökkenti a válás kockázatát, 30 fölött a párok tagjai stabilabb anyagi háttérrel rendelkeznek, ezért az anyagi feszültségek is kevésbé jellemzőek, mint 30 alatt.
Egy frissen publikált kutatás mégis azt mutatta ki, hogy a válás esélye azoknál a legalacsonyabb, akik 25 és 32 éves koruk között álltak oltár elé. Nicholas Wolfinger, az Utahi Egyetem professzora frissen publikált kutatásában arra a következtetésre jutott, hogy a 32 éves kor fölött kötött házasságokban évente 5%-kal nő a válások aránya.
Professor Wolfinger azzal magyarázza a jelenséget, hogy 30 fölött a többség annyira görcsösen akarja a házasságot, hogy inkább kompromisszumot köt, és lejjebb ad az igényeiből annak érdekében, hogy valakivel „végre” összeköthesse az életét.
A statisztikák elemzéséből kiinduló kutatás azt is megállapította, hogy a képzettség, a műveltség, az érdeklődés, az iskolázottság, a vallás, a származás, az anyagi helyzet, a szexuális aktivitás az életkorhoz, az életkor meghatározó jellegéhez képest szinte egyáltalán nem befolyásoló tényező abban, hogy válás lesz-e a kapcsolat vége.
Forrás: hvg.hu