Szembetegségek

Szemmel tartható az egészség!

Ezt a mondatot akár szó szerint is vehetjük, hiszen ahogy a köröm, úgy a szem elváltozásai is mélyebb egészségügyi problémákról árulkodhatnak. Ha már úgyis napi rendszerességgel nézünk a tükörbe, vizsgáljuk meg a szemünket is!

A szemproblémák pajzsmirigybetegséget is jelezhetnek

Szemszárazság, vörös, könnyező szemek, szemhéj-rendellenességek, homályos vagy kettős látás – ha a felsoroltak valamelyike nem ismeretlen az Ön számára, érdemes többet megtudnia a probléma lehetséges hátteréről.

10 tanács szemünk egészségéért

A szem romlása és a szemüvegviselés nem feltétlen velejárói az öregedésnek. Leo Angert dán szemtréner tapasztalatból tudja, hogy mi magunk sokat tehetünk a látásunkért. Az alábbiakban az ő tanácsait közöljük.

A magas vérnyomás vaksághoz is vezethet

Mind a mai napig, amikor valaki azt mondja, hogy hipertóniában, azaz magasvérnyomás-betegségben szenved, a legtöbben csak legyintenek rá. Hiszen, vélekednek, kinek ne lett volna már egy kicsit magasabb a vérnyomásértéke, mint a megszokott, és hát az sem lehet nagy gond, ha ez többször is előfordul...

Az irodai munkavégzés veszélyei

Gondolná, hogy egy átlagos irodai munkanap számos láthatatlan veszélyforrást rejteget, amelyek az idő múlásával fejtik ki negatív hatásukat? A huzamosabb ideig tartó ülés okozta gerincbántalmak, a monitornak a szemre gyakorolt káros hatása, valamint az iroda levegőjében keringő kórokozók mind-mind veszélyeztetik egészségünket.

Szürke hályog, zöld hályog: már az első jeleknél forduljunk orvoshoz!

Ha azt halljuk, hogy valakinek hályog van a szemén, rendszerint egy külön rétegre gondolunk, mely látószervünkre rakódva részleges vagy teljes vakságot okoz. A helyzet azonban nem ilyen egyszerű, ráadásul a szürke, illetve a zöld hályog jelentősen eltérnek egymástól. Szerencsére ma már viszonylag könnyen gyógyítható mindkettő, különösen, ha időben felismerjük a bajt.

Hogyan kerüljük el a járványos kötőhártya-gyulladást?

Ha vörös a szemünk, hajlamosak vagyunk a számítógép előtt töltött hosszú óráknak vagy az alváshiánynak betudni a tüneteket. Sőt, akkor sem gondolunk komolyabb problémára, ha viszket vagy szúr, és csak akkor kezdünk el aggódni, ha napok múlva sem múlik el a kellemetlen érzés.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!