nevelés

Nagykorú lesz a gyerek

Egy kedves barátomnak egy napon nem ment haza a húszéves fia. A korából adódóan gondolhatnánk, hogy valakinél ott maradt, de a fiú nem volt egy „bulizós” típus. A rendőrség nem adhatott róla felvilágosítást, mondván már nagykorú és lehet, hogy nem akar velük élni, kvázi elképzelhető, hogy előlük menekült el.

Család helyett

Önök tudják, kik a helyettes szülők? Én sem tudtam. Nem örökbefogadók, nem nevelőszülők, hanem olyan önkéntesek, akik bajba jutott családok gyerekeit fogadják be, addig, amíg a vér szerinti szülő(k) helyzete rendeződik.

Nyulat inkább csokiból

Újra elérkezett a húsvét, ezzel együtt a nyúlvásárlási láz. Sokan azonban nincsenek tisztában a nyúl speciális igényeivel, és a megunt kedvencektől embertelen módon válnak meg, mert nem találnak számukra új helyet. Meier Krisztinát, az Első Nyúlmentő Alapítvány képviselőjét arról kérdeztük, mik a felelős nyúltartás szabályai.

Felnő a gyerek

Bori lányom nagykorú lesz a hónapban! Fogalmam sincs, mikor történhetett, hogy egyszer csak felnőtt! Ezen jeles évforduló jobban elgondolkoztatott, mint tavaly a saját negyven évem, mert ijesztő, hogy egyszer csak nem kell az aláírásom, de még a beleegyezésem sem a viselt dolgaihoz. Nem lehet, hogy ennyire rövid a gyermekkor!

Milyen érzés példaképnek lenni?

Igen, nekem is vannak példaképeim! De ahogy telnek az évek, egyre egyszerűbb dolgokban keressük a példaképeinket. Kamaszként mindenkinek lóg egy híres zenekar, vagy egy sportoló a szobája falán… persze csak plakát formájában. A kamasz fiaim birodalmát is díszíti egy nagy nyelv és a ruhatárukban is ott vannak a zenekaros márkázott pólók.

Ki lett a gyerek példaképe?

Még Karácsony előtt történt egy anyai szívemet melengető, egyben annyira megható kis esemény, hogy elsírtam magam egy bevásárlóközpont ruhaboltjában, és továbbgondolva a dolgot, ezen írásig jutottam.

Mézeskalács házikó

Rovatunkban egy nagycsalád életét mutatjuk be, férfi és a női szemszögből. Alább Anya gondolatait olvashatjátok, Apa írása pedig itt található.

A gyermeknevelés új módszere

Tegyük a szívünkre a kezünket, és legyünk őszinték magunkhoz! Kivel ne fordulna elő, hogy a reggeli óvodába, iskolába induláskor vagy az esti fürdetésnél, lefektetéskor nem tudja feloldani a gyermeke ellenállását, így hisztibe, sírásba, veszekedésbe torkollik a helyzet.

Családi arany

A játszótérnyi nappaliban ülünk, ahol a három nagyobb gyerek – a Down-szindrómás Lili (13), Bence (11) és Julcsi (8) – szabályosan babázik a legkisebbel, a másfél éves, de nagyon ritka kromoszómaproblémája miatt csöpp Emmával. A legfurcsább, hogy semmi furcsa nincs ebben a családban; ha csak az nem, mennyire normális, miközben két gyerek is speciális törődést igényel, a másik kettő pedig láthatóan kicsit sem szeretne kevesebb figyelmet kapni. Júliusban mégis egyvalaki került reflektorfénybe, Lili – becenevén Lilkó –, aki szertornában öt érmet nyert a Los-Angles-i Speciális Olimpián. Bár szülei nem állhattak a dobogón, a győzelem az övék is. Az édesanyával, Körner Judittal beszélgetek.

„Nincsenek náluk kiskapuk”

Október világszerte a Rett-szindróma hónapja – egy olyan súlyos kromoszomális rendellenességről beszélünk, amely csak nőket érint, és egész életükben elkíséri őket, ám ennek ellenére meglehetősen kevéssé ismert. Edinger Katalinnal, a Magyar Rett Szindróma Alapítvány kuratóriumi tagjával beszélgettünk.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!