Kutatás

Hamis emlékeket alakít ki az elménk

Mi lehet az oka, hogy a hétköznapokban olyan képekről, emlékekről hisszük, hogy velünk történtek meg a valóságban, amelyekről később kiderül, hogy nem is éltük át őket?

Miért nevetnek a babák?

Bár ellentmondásosnak tűnik, a felnőttek és a kisgyerekek sem mindig azért nevetnek, mert örülnek.

A tapintás segíti az önfelismerést

A kisgyerekek átlagosan másfél éves korukban értik meg, hogy a tükörképükön önmagukat látják. Egy új kutatásból kiderült, ebben kulcsfontosságú szerepe van a tapintásnak.

Amit a D-vitaminról eddig tudunk

A D-vitamin talán a legdivatosabb vitamin, hiányát a legkülönfélébb betegségekkel hozzák összefüggésbe. Nem véletlenül épült erre hatalmas forgalmat bonyolító táplálékkiegészítő-ipar.

Baktériumok és levelek

A leveles zöldségekről tudjuk, mennyire egészségesek, ám veszélyt is rejthet, ha nem megfelelő előkészítés után fogyasztjuk őket.

Magyar kutatási sikerek a leghalálosabb rákok ellen

Az ELTE kutatói nagy hazai együttműködésben jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!