Mixtura

Milyen lesz a világ 2050-ben?

A globális válság felgyorsította a gazdasági súlyok eltolódását. 2050-re Kína, az USA és India válhatnak a három legnagyobb gazdasági hatalommá – állapítja meg a PwC makrogazdasági elemzői által közzétett tanulmánya.

Az rs4950: a főnökgén

Brit kutatók felfedeztek egy gént, amely segít abban, hogy valaki vezetővé válhasson. Az rs4950 kódjelű „vezetői” gén öröklődik, és kapcsolatba hozható azzal, hogy az emberek vezetővé válnak. A szakemberek elfogadják, hogy a vezetői képességek tanulással bontakoznak ki, de e gén jelentheti a lényeges lökést abban, hogy valakiből vezető vagy beosztott válik.

Min múlik a karrier?

A fiatalok nagyobbik fele (53%) tudatosan, előre tekintve tervezi az életét, de számottevő részük (47%) spontán módon alakítja azt, azaz inkább a jelenre, mint a jövőre koncentrál. A tizen- és huszonévesek fele nagymértékben törekszik arra, hogy karriert építsen, s további egyharmaduk is közepes erőfeszítéseket tesz a sikeres életpálya felépítése érdekében.

2045-ig összejöhet az örök élet?

A Google új technológiai igazgatójának a következő néhány évtized fejlődéséről alkotott vízióját mutatja be cikkében az [origo]. Ray Kurzweilt elsősorban nem informatikusként, hanem a technológiai szingularitás prófétájaként ismert. A technológiai szingularitás a fejlődésnek azt a pontját jelöli, amikor (a műszaki fejlődés következtében) többé már nem az ember a legintelligensebb faj a bolygón.

Hogyan lehet spórolni az élelmiszereken?

Érdemes otthon főzni vagy elvitelre kérni az ételt, import helyett szezonális zöldséget venni, kerülni az előrecsomagolt friss élelmiszereket – ilyen és ehhez hasonló „túlélési taktikák” olvashatók egyre gyakrabban az interneten.

Betiltották a gyerekek tologatását a bevásárlókocsikban

A hatóságok szerint egészségtelen, ezért betiltották a svájci egészségügyi szakemberek azt a bevett gyakorlatot, mely szerint a szülők bevásárlás közben a kosárba állítva tolják a gyereküket – mert ilyen módon szennyezhetik az élelmiszereket.

Tízből kilenc újévi kívánság anyagi természetű

Bár azt mondják, hogy az igazán fontos dolgokat, így a szeretetet, az egészséget, a boldogságot nem lehet pénzen megvenni, ez csak részben igaz. Hiszen manapság bizony előfordulhat, hogy egészségünk azon múlik, időben meg tudjuk-e venni azokat a készítményeket, és kifizetni azokat a szolgáltatásokat, amelyek gyógyulásunkat biztosítják. S bár a boldogság nem árucikk, pénz hiányában eléggé boldogtalannak tudjuk érezni magunkat.

Módosítható az időjárás, de nem szabad kísérletezni vele

Az úgynevezett geo-engineering – műszaki beavatkozás az éghajlati rendszerbe – Európában és a világ más területein is fokozná az aszályok előfordulását. Erre a megállapításra jutott egy európai kutatócsoport a hamburgi Max Planck Meteorológiai Intézet irányítása alatt.

Hogyan érezzük jóllakottnak magunkat?

Ha úgy gondoljuk, hogy eleget ettünk, akár még több órával az étkezés után is jóllakottnak érezhetjük magunkat. Ennek az összefüggésnek a felismerése segítheti a testsúly szabályozására irányuló új módszerek kifejlesztését.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!