Depresszió

Nyakunkon a „sötét korszak”

Az évszakok változása jelentős befolyást gyakorol kedélyállapotunkra. Ez nemcsak az emberek esetében figyelhető meg, hanem az állatvilágban is épp úgy jelen van. Már több ezer évvel ezelőtt őseink is alkalmaztak téli hangulatjavítókat, közösségi rituálékat tartottak és különféle hangulatjavító gyógynövényeket fogyasztottak. Pánikra semmi ok, a téli depresszió legyőzhető!

Mitől vagyunk rosszkedvűek?

Az egyre rövidülő nappalok és a sokszor borús, esős időjárás rossz hatással lehet a közérzetünkre. Szakértőnk segítségével utána jártunk, hogyan védekezhetünk a téli időszakban sokakat érintő lehangoltság és álmosság tünetei ellen.

Lelkiállapot és betegségek

Gyakran ismételt bölcsesség, hogy a betegségek jelentős része lelki eredetű. Ebben az összefüggésben a tudomány is megvizsgálta a betegségek kialakulását és lényegében igazolta azt, amit már népi bölcsességként mindenki tudott.

Érzelmileg sebzett nép vagyunk

„Érzelmileg sebzett, fapados nemzet vagyunk” – jelentette ki Prof. Dr. Bagdy Emőke az Érzelmek Iskolája nyitóelőadásán, amely teltházzal fogadta a pszichológiatudomány egyik legelismertebb szaktekintélyét. A Független Pedagógiai Intézet által szervezett szemináriumon a pszichológus bebizonyította, hogy lelkibeteg nemzetünk felgyógyulhat, mégpedig az önkarbantartás segítségével.

A dolgozó anyák egészségesebbek, mint otthon maradó társaik

A teljes munkaidőben dolgozó édesanyák egészségesebbek, mint az otthon maradó, csupán részmunkaidős állást vállaló vagy munkanélkülivé vált társaik - derült ki egy új tanulmányból. Az ohiói Akron Egyetem és a Pennsylvaniai Állami Egyetem kutatói 2540 olyan nő adatait elemezték tanulmányukban, akik 1978 és 1995 között váltak édesanyává. A szakemberek a résztvevők foglalkoztatottsági adatait vonták górcső alá.

A magányosság komoly közegészségügyi probléma

Van, aki egyedüllétre vágyik, de senki se akar magányos lenni, és főleg azért nem, mert az senkinek se jó. A magányosság nemcsak boldogtalanná teszi az embert, hanem kutatások tanúsága szerint halálozási ok is. A rossz mentális állapottal is összeköthető, ám ami ennél is meglepőbb: olyan bajokkal, mint a szív- és érrendszeri megbetegedések, a magas vérnyomás és a demencia.

Mire jó a krízis, és hogyan lépjünk ki belőle?

A válság válaszutat jelent. Amikor elérjük azt a pontot, amikor semmi nem mehet tovább úgy, ahogy eddig, választás elé állít minket az élet. A helyzetet provokálhatjuk mi magunk, mások, a környezetünk, emberi kapcsolataink, a társadalom, a gazdaság.

Oldja a szorongást, élesíti az elmét egy daganatellenes szer

Amerikai kutatók egérkísérleteikben igazolták, hogy egy polinéz gyökerekkel bíró, a Húsvét-szigeteken talált szer javítja a kisemlősök kognitív képességeit, csökkenti szorongásukat és depresszióra való hajlamukat, írta az MTI.

Egyre több a cukorbeteg, a lelki beteg és a túlsúlyos ember

Terjed a túlsúlyosság és a cukorbetegség, és egyre több a lelki beteg egy felmérés szerint. A Robert Koch Intézet (RKI) adatai szerint a 82 milliós Németországban csaknem minden negyedik felnőtt túlsúlyos, a lakosság 7,2 százaléka cukorbeteg, 8,2 százaléka pedig depressziós, ugyanakkor 50 százalék hetente legalább egyszer sportol.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!